ÜYE GİRİŞİ
facebook
NNY Kültür & Sanat
Jale Yılmabaşar'dan Sevgilerle
Mihriban Cici tarafından yazıldı.   
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 1
ZayıfEn iyi 

Devamını oku...Bugüne dek yurt içi ve yurt dışında açtığı sergilerle büyük yankı uyandıran Türkiye’nin ilk seramik profesörü Jale Yılmabaşar, 10 yıl aradan sonra Türkiye’de yeni bir sergi açıyor. “Jale Yılmabaşar Resim Sergisi” adıyla son dönemde yaptığı resim çalışmalarını sergileyecek olan sanatçı, 25 Nisan-18 Mayıs tarihlerinde Feyziye Mektepleri Vakfı’na ait Teşvikiye Galeri Işık’ta sanatseverlerle buluşacak.

 
İstanbul Modern’de “Marshall ile Ücretsiz Perşembeler’” ile etkinlik dizisi
Cem HACIZADE tarafından yazıldı.   

Devamını oku...Sanatçılarla atölyeler

İstanbul Modern’de sanatçılar ve ziyaretçiler “Marshall ile Ücretsiz Perşembeler” kapsamında yeni bir etkinlik dizisiyle buluşuyor. “Sizin Perşembeniz” başlıklı etkinlik, ekim ayından başlayarak mayıs ayına dek, her ayın bir perşembesi farklı bir sanatçının uygulayacağı yetişkinlere yönelik yedi atölye çalışmasını içeriyor.

 
Ayhan Sicimoğlu Presents: Celia Cruz Revisited Konseri
Devamını oku...Salsa Kraliçesi'nin unutulmaz şarkılarını birbirinden yetenekli müzisyenlerden dinleyin.
 
Bahçeşehir Üniversitesi Dünyaca Ünlü Hintli Dansçı Rajashree Chintak Behera ve ekibini ağırlıyor.
Cem HACIZADE tarafından yazıldı.   

Devamını oku...Geleneksel hint danslarından Odissi’nin en önemli temsilcilerinden biri olan Rajashree Chintak Behera 21 Kasım 2009, Cumartesi günü Bahçeşehir Üniversitesi’nde sahne alıyor. Şu anda dünya turnesinde bulunan Rajashree Chintak Behera kendisi gibi Hindistan Devlet Sanatçılarının eşlik ettiği turnenin Türkiye ayağı için Bahçeşehir Üniversitesi’nde bir gösteri yapacak.

 
MARKA 2009 Konferansı / İstanbul
Elif İşci tarafından yazıldı.   
Devamını oku...

10. yılını kutlayan MARKA Konferansı, yeni konu ve konuklarıyla tüm katılımcılara farklı bir deneyim yaşatmak için hazırlanıyor.

Konuşulmamış konular, Türkiye'ye gelmemiş konuşmacılar, ilham veren MARKA hikayeleri ve çok daha fazlası yine MARKA 2009'da...

Etkileyici, akılda kalıcı ve süprizlerle dolu bir konferans için hazır olun.


 
İpek Yolu Film Festivali
Elif İşci tarafından yazıldı.   
Devamını oku... Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından 14 - 22 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek '4. Uluslararası Bursa İpek Yolu Film Festivali'nde gösterilecek filmlerin biletleri, 9 Kasım Pazartesi (YARIN) gününden itibaren satışa sunulacak.
 


Üyelik Sözleşmesi | Gizlilik İlkesi | Hizmet ve Kullanım Koşulları | Reklam | İletişim