ÜYE GİRİŞİ
facebook
Hizmet ve Kullanım Koşulları
Nerde Ne Yapalım Hizmet ve Kullanım Koşulları 
 
Nerdeneyapalim.com’u ziyaret etmekle veya kullanmakla, sitemizin kullanılmasına ilişkin isbu NerdeNeYapalim hizmet kullanim koşullari (“Nerde Ne Yapalim Hizmet Kullanim Kosullari” veya “Kosullar’) ile bağlı olduğunuzu ve bu Koşullar ile ilgili tum cari kanunlara, yönetmeliklere ve mevzuata uyacağınızı kabul etmiş sayılırsınız.
Nerdeneyapalim.com, ilân edilir edilmez yürürlüğe girmek üzere herhangi bir zamanda bu Koşullarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Bu nedenle Nerde Ne Yapalim’in Hizmet Kullanim Kosullarini düzenli olarak kontrol etmenizde fayda bulunmaktadir.
"Nerde Ne Yapalim Servis Kullanım Kuralları" uyelerimizin servislerimizden yararlanırken istenmeyen durumlar ile karşılaşmaması için hazırlanmıştır. Bu kurallar İnternet servislerimizden yararlanan tüm uyelerin ve sitemize gelen ziyaretcilerin uyması gereken kurallardır. Nerdeneyapalim.com (“Nerde Ne Yapalim” veya “Nerdeneyapalim.com”) olarak İnternet ortamında özgürce bilgi ve düşünce akışını destekliyoruz ve normal koşullar altında servis kullanımlarını aktif olarak izlememekteyiz. Aynı sebeple Nerdeneyapalim.com’un üzerinden yapılan e-posta alışverişinin ve bilgi akışının üzerinde de bir kontrol politikası izlememekteyiz.
Aşağıda belirtmiş olduğumuz Hizmet Kullanım Kurallarının ihlal edilmesi, size sağlamış olduğumuz servislerimizin askıya alınması ya da tamamıyla iptal edilmesi sonucunu doğurabilir. Bu sebeple aşağıda belirlemiş olduğumuz kuralları ve İnternet Hizmet Sözleşmesi’ni dikkatle okuyunuz.
 
HİZMET KULLANIM KURALLARINI İHLAL EDEN DURUMLARDAN BAZILARI
Aşağıdakiler, Hizmet Kullanım Kurallarımızı ihlal eden onemli durumlardan bazilaridir:
a.    Nerde Ne Yapalim Hizmetini, Türkiye Cumhuriyeti Kanunları'na ya da Uluslararası Hukuk Kuralları'na göre suç teşkil edecek bilgiler aktarmak için kullanmak.
b.    Nerde Ne Yapalim hizmetini 3. şahısları tehdit eden iletiler yayinlamak veya yollamak.
c.    İnternet ağı üzerinde kullanıcının tanınmasını sağlayan bilgiler üzerinde değişiklik yapmak (ip adresi, e-mail adresi, kullanıcı bilgileri vb).
d.    Alıcının isteği dışında ticari veya ozel e-posta göndermek.
e.    Nerdeneyapalim.com'un vermiş olduğu hizmeti kullanarak, vermis oldugumuz servisleri aksatmaya yönelik ya da 3. şahıslara ait sistem, bilgisayar ya da Networklere karşı yapılan saldırılar düzenlemek.
f.    Nerdeneyapalim.com hizmetlerini kullanarak, bilgileri ve izinleri dışında 3. şahıslara ait kişisel bilgileri toplamak ve kullanmak.
g.    Nerdeneyapalim.comda sunulan her tur hizmeti Nerde Ne Yapalim'nin izni ve bilgisi dışında yeniden satmak veya 3. şahıslara kullandırmak.
h.    Nerdeneyapalim.com tarafından abonelerine tahsis edilmiş tema yaratma fonksiyonunu kullanmak suretiyle yerel ve Uluslararası kanunlarca Suç Teşkil eden içerik bulunduran davetler yaratmak veya gondermek.
 
HİZMET KULLANIM KURALLARI İHLALİNİN BİLDİRİLMESİ
Nerde Ne Yapalim Hizmet Kullanım Kuralları'nın ihlal edildiğini düşündüğünüz durumlarda Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir adresine durumu lütfen asagida belirtildigi sartlar dahilinde bildiriniz.
 
Lütfen aşağıdaki bilgiler ile başvurunuz:
o    İçerisinde size ulaşabileceğimizi saglayacak iletisim bilgilerinizin de bulunduğu, ihlalin detayını içeren e-mail
o    Söz konusu ihlal için kullanılan IP adresi (her İnternet kullanıcısının İnternet bağlantısında sahip olduğu kimlik numarası)
o    İhlalin gerçekleştiği kesin tarih ve saat
o    İhlalin gerçekleştiğine ilişkin delil (e-posta mesajı, log dosyası vb)
Nerdeneyapalim.com, bildiriminiz sonucunda ve ihlalin kesinleşmesi ile birlikte aşağıdaki hareket tarzlarından birini ya da birden fazlasını uygulama yoluna gidecektir.
o    Sözlü ya da Yazılı Uyarı
o    Uyenin siteye erişiminin askıya alınması
o    Uyenin siteye erişiminin tamamen iptal edilmesi
o    İhlaller sonucunda Nerdeneyapalim.com'un kayıpları sebebiyle yasal yollara başvurulması
DİKKAT:
o    Başvuru sahibine, ihlali gerçekleştiren kişiye ait kimlik bilgilerinin verilmesi söz konusu değildir.
o    Hizmet Kullanım Kural ihlalinin yapılmasını müteakip 48 saat içerisinde, yukarıda bilgilerle birlikte başvurunun yapılması gerekmektedir.
o    Nerdeneyapalim.com, 48 saati aşan başvuru sürelerinde gerekli girişimleri yapmakla birlikte kişinin tespiti ve uyarılması konusunda hiçbir garanti vermemektedir.
 
Nerde Ne Yapalim size bu konuda özel ve yazılı olarak yetki vermedikçe, sitedeki bilgi, içeriği, aktiviteleri izlemek ve tanıtıcı bilgiler almak, sadece kendi kullanımınız için davetiye yollamak ve başka kişisel kullanım amaçları dışında herhangi bir amaçla kopyalamayacağınızı, yüklemeyeceğinizi, yayınlamayacağınızı, değiştirmeyeceğinizi veya başka bir şekilde dağıtmayacağınızı da kabul etmektesiniz.
Bu sitenin içeriği ve yazılımı, Nerde Ne Yapalim'a ve/veya onun tedarikçilerine aittir ve Türk ve uluslararası telif hakkı kanunlarıyla korunmaktadır. Site sayfalarına kanuni telif hakkı uyarısı ve çeşitli tanıtma yazıları konulmuştur.
Zaman zaman, davetleri ve aktiviteleri düzenleyen kişiler ve sirketler, muhtelif sebeplerle bunlari iptal edebilir veya erteleyebilirler. Bu durumlarda Nerde Ne Yapalim kesinlikle hic bir sekilde sorumluluk kabul etmez.
Erişim Yasaklari ve Müdahale Haklari:
 
Nerde Ne Yapalim web sitesinin çalışmasına müdahale etmek veya müdahaleye teşebbüs etmek amacıyla herhangi bir alet, yazılım veya yordam kullanmayacağınızı kabul etmektesiniz. Altyapımız üzerine makul olmayan veya orantısız büyüklükte yük getiren herhangi bir işlem yapmayacağınızı da kabul etmektesiniz.
Nerdeneyapalim.com’u izlemek veya kopyalamak amacıyla, veya izin ve yetki verilmeyen başka amaçlar icin, önceden bizim yazılı iznimizi almadan herhangi bir otomatik (robot, orumcek vs.) ya da otomatik olmayan herhangi bir yontem kullanmayacağınızı kabul etmektesiniz.
 
Önceden Nerdeneyapalim'in bu konuda açık ve yazılı iznini almadan, Nerdeneyapalim.com’un içeriğini kopyalamayacağınızı, çoğaltmayacağınızı, değiştirmeyeceğinizi, bu içerikten türevler yaratmayacağınızı ya da bunları ticari amaçlarla kamuya teşhir etmeyeceğinizi kabul etmektesiniz.
Nerdeneyapalim.com’un yetkisiz olarak çerçevelenmesi, yetkisiz bağlantı, robot, örümcek veya başka aletlerin yetkisiz kullanımı da dahil olmak üzere her türlü yasadışı ve/veya yetkisiz kullanımı yasaktır. Bu tür kullanım halinde, gerekli araştırmalar yapılacak ve medeni hukuk ve ceza hukuku tedbirleri ve ihtiyati tedbirler de dahil olmak üzere gereken bütün uygun hukuki tedbirler alınacaktır.
 
Nerdeneyapalim.com’u, telif hakkına konu olan bilgi ve materyalleri açık bir izin almadan, geçerli bir savunması veya haklı bir sebebi olmadan yasadışı yollarla iletmek amacıyla kullanan kullanıcıların hak ve imtiyazları aninda sona erdirilecektir.
Makaleler, görüntüler, öyküler, yazılım veya telif hakkına konu olan, benzeri içerik koyan kullanıcılar, Siteye yükledikleri içeriğin üçüncü şahısların telif haklarına veya başka haklarına (özel hayatın gizliliği veya ifşayı men etme hakları gibi) ihlal veya tecavüz etmemelidir.
 
Bir kullanıcının Nerdeneyapalim.com’u yasadışı bir hak tecavüzünün veya hak ihlâlinin bir aracı olarak kullandığı konusunda ilgili telif hakkı sahibinin veya onun temsilcisinin bize bildirimde bulunması ya da bunun bir mahkeme kararıyla veya ilgili kullanıcının ikrarıyla sabit olması halinde, ihlâlde bulunan kullanıcı veya kullanicilarin Nerdeneyapalim.com’a erişim ve/veya Nerdeneyapalim.com’u kullanım hakları derhal iptal edilecektir. Nerdeneyapalim.com'un ileri sürülen hak tecavüzünun veya hak ihlâlinin yapıldığına inanması halinde, kendi mutlak takdirine göre, hak ihlalini veya tecavuzu gerceklestiren kullanıcının veya kullanicilarin Nerdeneyapalim.com’a erişim veya Nerdeneyapalim.com’u kullanım haklarını böyle bir bildirim, mahkeme kararı veya ikrardan önce de iptal etme hakkı saklıdır.
 
Nerde Ne Yapalim başka bir siteye bağlanmak amacıyla ya da Nerde Ne Yapalim içerik veya başka bilgiler yüklemek amacıyla kullanmanız da dahil olmak uzere Nerde Ne Yapalim’i kullanmanızdan dolayı uçuncu şahısların, bunlarin iştiraklerinin, bağlı şirketlerinin, memur ve temsilcilerinin, diğer ortaklar ve çalışanlarınin maruz kalabileceği her tur zarar ve ziyanları tazmin edeceginizi ve bunlarin yapabileceği talepleri karsilayacaginizi kabul etmektesiniz.
 
Nerde Ne Yapalim, hizmetin kesintisiz veya hatasız olacağını ya da Nerdeneyapalim.com veya içeriğinin kullanılmasıyla ya da bağlantı yapılmasıyla belirli sonuçların elde edileceğini garanti etmez. Nerdeneyapalim.com ve içeriği "olduğu gibi" ve "mevcut haliyle" sunulmaktadır. Nerde Ne Yapalim, sizin Nerdeneyapalim.com’dan yüklediğiniz dosyalarda virüs ya da kirletici veya bozucu özellikler bulunmadığını da garanti edemez Nerdeneyapalim, Nerdeneyapalim.com’un belirli bir amaca uygunluğu ve ticari değerine ilişkin garantiler de dahil her türlü başka aleni veya zımni garantiyi reddeder.
 
Nerde Ne Yapalim, bunlarla sınırlı kalmaksızın ve fakat, doğrudan, dolaylı veya arızi zararlar, netice kabilinden doğan zararlar ve cezai tazminatlar da dahil olmak üzere, bu Sitenin kullanılmasından kaynaklanabilecek zararlar için sorumlu tutulamaz.
 
Nerde Ne Yapalim, Sitenin kullanılmasından ya da Nerde Ne Yapalim hizmetinin kullanılmasından beklenebilecek sonuçlar konusunda hiçbir garanti vermez.
 
Nerde Ne Yapalim; Sitenin üçüncü şahıs kullanıcıları, Nerde Ne Yapalim kullanıcıları, reklamcıları ve/veya sponsorlarının Nerde Ne Yapalim hizmetiyle ilgili ya da sizin Siteyi ve/veya Nerde Ne Yapalim hizmetini kullanmanızla ilgili fiil, ihmal ve davranışları için her türlü sorumluluğu reddeder. Nerde Ne Yapalim; herhangi bir etkinliği organize eden kişiler, icracılar, kurumlar veya başka üçüncü şahısların Siteyle bağlantılı veya Siteye atıfta bulunan ürünleri, hizmetleri, fiil veya ihmalleri nedeniyle de sorumlu tutulamaz.
 
Bu sorumluluk sınırlamalarına izin verilmeyen ülkeler hariç, Nerdeneyapalim, bu tip zararların olabileceği kendisine önceden bildirilmiş olsa bile, kâr kaybı da dahil dolaylı, arızi ve özel zararlar veya netice kabilinden doğan zararlar veya cezai tazminatlar için size karşı hiçbir durumda sorumlu tutulamaz. İşbu Koşulların Nerde Ne Yapalim'in sorumluluğunu sınırlayan hükümlerinden birinin ilgili mahkeme tarafından ilgili mevzuata aykırı bulunması halinde söz konusu hüküm mevzuata uygun olan ve sorumluluğu en fazla sınırlayan hali ile geçerli sayılacak ve Nerde Ne Yapalim'in sorumluluğu buna göre belirlenecektir.
 
Siteyi kullanmakla, Site hakkında veya Site ile ilgili bir ihtilâfın çıkması halinde, bu ihtilâfın kanunlar ihtilâfı kurallarına bakılmaksızın Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına tâbi olacağını ve bu kanunlara göre çözümleneceğini kabul etmiş sayılıyorsunuz. Ayrıca, İstanbul Merkez mahkemelerinin görev ve yer olarak yetkili olacağını da kabul etmektesiniz.
 
Saygılarımızla;
 
Nerde Ne Yapalim Yönetim

Üyelik Kaydı Sayfasına Dönmek İçin Tıklayın 
 
Üyelik Sözleşmesi | Gizlilik İlkesi | Hizmet ve Kullanım Koşulları | Reklam | İletişim