ÜYE GİRİŞİ
facebook
Kalyon Bar / İzmir
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 8
ZayıfEn iyi 
Barlar
 O, Yaşlandıkça daha güzel olabilen, yılların eskitemediği bir mekan. Çünkü sahipleri onu sadece para kazanmak için değil, birlikte bir ömür boyu yaşamak için yaratmış. Avrupa ülkelerini gezenler, yabancı dizileri takip edenler bilir; nerede ise her semtin, her bölgenin  kendine özel bir barı vardır.Bu barlar insanların birbirini tanıdığı, herkesin iş çıkışı buluşup birkaç kadeh içki eşliğinde sohbet ederek günün yorgunluğunu attığı vazgeçilmez mekanlardır.Bu mekanların benzerlerinden bir çok farkı vardır. Bu farkların en önemlileri,
bu tip mekanların işletmecileri ile mekan müşterilerinin arasında yıllar içerisinde oluşan sevgi dolu ilişkiler ve bu ilişkilerin sonucunda doğal olarak oluşan sıcak, samimi ortamlardır. Ülkemizde bu özelliklere sahip olabilmeyi başarmış çok az sayıdaki mekanlardan bir tanesi de Alsancak Cumhuriyet Bulvarı üzerindeki Kalyon Bar. Zafer ve Haluk Olcav tarafından 1978 yılında kurulan Kalyon Bar, sahiplerinin deniz aşkı doğrultusunda dekore edilmiş ve kurulduğu günden bu güne geçen yıllar içerisinde bir çivisi dahi değiştirilmemiş.Şıklığı ve samimi ortamı ile sıra dışı bir mekan olan Kalyon Bar, İzmir hayatı içerisindeki en önemli özelliklerinden, en önemli farklarından bir tanesidir.90 kişilik küçük bir mekan olan Kalyon Bar pazar ve tatil günleri hariç her gün 13:00 - 01:00 arası hizmet veriyor. Kalyon Bar, bir şeyler yemek isteyen dostlarına susamlı hamsi, karides güveç ve kalamar gibi çok özel aperatiflerini sunuyor.
İzmirlilerin dillere destan güleryüzü ve içtenliğinin çok özel bir örneği olan Kalyon Bar ile henüz tanışmadıysanız ilk fırsatta mutlaka tanışın.


Adres : Plevne Bulvarı Alsancak / İzmir
Telefon: (232) 421 53 40
b_180_150_16777215_0___images_stories_kalyon3.jpgb_180_150_16777215_0___images_stories_kalyon1.jpg
Yorumlar (1)Add Comment
0
...
Yazar CrystalJennings, Haziran 27, 2013
People deserve wealthy life and loan or just short term loan would make it much better. Because people's freedom bases on money state.

Yorum yaz
daha küçük | daha büyük

security code
Lütfen görüntülenen karakterleri yazınız


busy
 
Üyelik Sözleşmesi | Gizlilik İlkesi | Hizmet ve Kullanım Koşulları | Reklam | İletişim