ÜYE GİRİŞİ
facebook
Kemancı Rock kültürünün mihenk taşı / İstanbul
Değer tarafından yazıldı.    e-Posta
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfEn iyi 

 Kemancı macerası, 1986 yılında Köprüaltı'nda başladı. 1992 yılında Galata Köprüsü'nün yanmasından sonra, Taksim'e taşınan Kemancı, burada 15 yıldır süregelen bir rock kültürünün temellerini attı.İstanbul'un rock kültürünü yansıtan Kemancı Rock Bar dekorasyonuyla da farkını ortaya koymuştu.

 

 

 

Sıraselviler'de bir rock bardan öte, rock dinleyenlerin buluşma noktası olan Kemancı, 1994 yılında sonradan "Üst Kemancı" adıyla bilinen mekanı alarak, 2 katta sevenleriyle buluştu.  Daha sonradan konser organizasyonlarının düzenlendiği Orta Kat da açılınca bu heyecan artık 3 kata yayılmıştı.

Her kat 600 ila 800 arası insan ağırlama kapasitesine sahipti. Her katta popüler ve alternatif her tür rock müzik akımlarına yer veriliyordu.

Şebnem Ferah, Teoman, Feridun Düzağaç, Duman, Ogün Şanlısoy gibi bir çok rock müzisyenimizin kariyerlerinde önemli yere sahip olan Kemancı, bugünlere geldiğimizde amatör müzisyenlere destek veren, kültüre sahip çıkan bir bünye haline gelmiştir. Yeni yapısında bulundurduğu prova ve demo kayıt stüdyosu, amatör ve profesyonel tüm müzisyenlere hizmet vermektedir.


Artık Kemancı, bir bar veya kulüp değil, şehrin ve ülkenin rock kültürünü koruyan bir müze niteliğindedir.

Kaynak: www.kemanci.org

 

 

b_180_150_16777215_0___images_stories_kemanci2.jpg

Yorumlar (0)Add Comment

Yorum yaz
daha küçük | daha büyük

security code
Lütfen görüntülenen karakterleri yazınız


busy
 
Üyelik Sözleşmesi | Gizlilik İlkesi | Hizmet ve Kullanım Koşulları | Reklam | İletişim