ÜYE GİRİŞİ
facebook
Alchera
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfEn iyi 

 Selamiçeşme'de düş bahçesi yarım yüzyıl önce Bağdat caddesi; Selamiçeşme'de inşa edilen iki katlı, bahçe içinde bir ev, uzun restorasyon çalışmaları ile yepyeni, genç ve büyülü bir çehreye büründü Alchera. Alchera Aborjin mitilojisinde "düş zamanı" anlamına geliyor.

 Alchera da böyle bir yer, düşünüzde kalanları yapmak, yapmayı düşledikleriniz gerçeklerştirmek üzere açılmış. Canlı müzik performanslarından sinema keyfine, şık bir akşam yemeğinden haftasonunu pikniğine uçsuz bucaksız bir zevk yelpazesi. İki katlı bu şirin evde, bir sokak cafesi, bir butik, restoran, bir bar, kütüphane, oyun odası, sinema salonu ve bir performans sahnesi var.
 Menüsünde Çin'den İtalya'ya, Fransa'dan Karayipler'e dünya mutfaklarından seçilmiş yemeklerin yanısıra vejetaryenler, kahfe meraklıları ve tatlı düşkünlerine özel lezzetler var. Alchera'nın her köşesine, her odasına servis yapılıyor. Kütüphaneden bir kitap alıp çimenlere uzanıp piknik yapmak isteyenler; oyun odasına kapanmayı tercih edenler; yastıklara gömülüp film izlemenin güzel olacağını düşünenler de menünün sunduğu tatlardan mahrum kalmıyor.
Adres: Bağdat caddesi No 173 Selamiçeşme - İstanbul
Telefon: (216) 414 62 20

Yorumlar (0)Add Comment

Yorum yaz
daha küçük | daha büyük

security code
Lütfen görüntülenen karakterleri yazınız


busy
 
Üyelik Sözleşmesi | Gizlilik İlkesi | Hizmet ve Kullanım Koşulları | Reklam | İletişim